Cemil Müjdat Altay

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1954 doğumlu C. Müjdat Altay, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Bölümü’nü bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Kariyerine, 1978 – 1979 yıllarında TÜBİTAK’ta Araştırma Asistanı olarak başlayan Altay, 1981 yılında Netaş’a ArGe Mühendisi olarak katılmıştır. Şirketin ArGe bölümünde değişik kademelerde çalıştığı 16 yıl süresince, birimin özgün ürün tasarım projelerini başarı ile hayata geçirerek büyümesinde kilit roller üstlenmiştir. C. Müjdat Altay, 1992-1997 yılları arasında sürdürdüğü ArGe Grup Direktörlüğü’nün ardından, 1997 yılında Nortel İngiltere Grubu bünyesinde görev almıştır. 1998 yılında Lisanslı İşletmeciler Grup Direktörü olarak Netaş’a geri dönen Altay, şirketin lisanslı işletmeciler pazarına girişi ve bu alanda faaliyetlerinin arttırılması alanındaki çalışmalarından ötürü 2001 yılında Nortel tarafından “Masters” ödülüne layık görülmüştür.

C. Müjdat Altay, 2002 yılı başında Netaş’ta Türk Telekom Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır. 2004 yılı Aralık ayından bu yana Netaş’ta CEO görevini sürdüren Altay’ın, pek çok mesleki sivil toplum örgütünde üyeliği bulunuyor. Altay, Ulusal İnovasyon Girişimi’nde yer almış, İSO Elektronik Sanayi Meslek Komitesi, Türkiye Bilim Merkezi Vakfı gibi örgütlerde yönetimde görev yapmıştır. 2009 yılından bu yana YASED Yönetim Kurulu üyesi olan Altay, YASED’de ArGe Komisyonu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Ocak 2010’da TESİD’in Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Altay, bu görevinde özellikle elektronik sanayinin öncelikli sektörler arasında yer almasına ve sektör KOBİ’lerinin geliştirmesine yönelik strateji belirleme ve uygulama çalışmalarına ağırlık vermektedir.

Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Altay, aynı zamanda TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD tarafından düzenlenen Teknoloji Ödülleri Yürütme Kurulu Başkanı’dır.