Sinan Dumlu

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Sinan Dumlu, 1967 yılında Ankara’da doğdu. Yükseköğrenimini 1984-1988 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

İş hayatına 1988 yılında Bull Eltek firmasında yazılım mühendisi olarak başladı. Sonraki görevi Interdata firmasında satış yöneticiliği idi. 1993–1998 yıllarında arasında Internet A.Ş. firmasında çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Aynı dönemlerde Neteks firmasının kurucu ortağı olarak yönetim kurulu üyeliği yaptı.

1998 yılı başında Bay Networks Türkiye ofisinde kurucu genel müdür olarak göreve başladı. Northern Telecom ve Bay Networks firmalarının global olarak birleşmesinin ardından Nortel Networks Netaş’a kurumsal çözümler ve Internet Servis Sağlayıcılardan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak atandı.

2004 yılında AT&T şirketlerinden Avaya’ nın Türkiye ofisine genel müdür oldu. Avaya’ dan ayrıldığında 11 ülkeden oluşan Doğu Akdeniz Bölgesi Genel Müdürlüğü görevini yürütmekteydi.

2015 yılı sonunda EMC Türkiye genel müdürlüğüne atandı. Dell ve EMC firmalarının birleşmesinin ardından Dell Technologies Türkiye Genel Müdürü oldu.

CEO olarak atanmadan önce Netaş’ta Satış Genel Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki çok sayıda makalesi yanısıra ailesinin 200 yıllık geçmişini anlattığı 'Sırkatibi ve Musahip' adlı bir kitabı da bulunmaktadır.

TÜBİSAD, İTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu, Yeditepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Danışma Kurulu, IMI Call Center Awards Jürisi üyeliği gibi çeşitli sosyal görevler de yürütmektedir.