Emre Baran

Yönetim Kurulu Üyesi

Emre Baran, yazılım ürünleri alanında 20 yılı aşkın deneyime sahip bir girişimci ve yazılım yöneticisidir. Yazılımlar arası yetkilendirme hizmeti veren Cerbos'un kurucu ortağı ve CEO'su olarak görev yapmaktadır.

Emre Baran, 2000'li yılların ortalarında Türkiye'nin en büyük sosyal ağı olan Yonja.com'un kurucu ortağı ve CTO'suydu. MBA derecesini aldıktan sonra Google'a Kıdemli Ürün Yöneticisi olarak katıldı. Bu dönemde Google'ın reklamcılık ürünleri portföyü için 1 milyar ABD doları tutarında gelir sağlayan birden fazla ürün oluşturdu ve hayata geçirdi.

Google'daki kariyerinden sonra Baran ve üç eski meslektaşı Qubit’i kurmuştur.  Qubit, şu anda yüzlerce küresel moda, perakende ve kozmetik markasına hizmet veren bir hizmet optimizasyonu ve kişiselleştirme teknolojisi yazılımıdır. Emre Baran, CTO ve yönetim kurulu direktörü olarak görev aldığı 10 yıllık süre boyunca, şirketin gelişiminin farklı aşamalarında ürün geliştirme ve teknolojisinden sorumlu olmuştur.

Emre Baran aynı zamanda bir melek yatırımcı olarak erken aşamadaki çeşitli şirketlere ve girişimcilere danışmanlık yapmaktadır. Buna ek olarak, Avrupa'nın önde gelen tohum aşaması yatırımcısı olan Seedcamp'ta Expert-in-Residence görevini yürütmektedir.

Baran, Pennsylvania Üniversitesi'nden Ekonomi ve Bilgisayar Bilimleri lisans derecelerine ve INSEAD'den MBA derecesine sahiptir.