Haberler

Kron Bilişim 500’de Veri Güvenliği Alanında Üst Üste Üçüncü Kez Birinci

Kron, Bilişim 500’de Veri Güvenliği Alanında Üst Üste Üçüncü Kez Birinci

Kron, BThaber Şirketler Grubu tarafından 23 yıldır düzenlenen Bilişim 500 Araştırması’nda Veri Güvenliği Yazılım Kategorisi’nde üst üstü üçüncü kez birincilik ödülünün sahibi oldu. Bununla birlikte Kron, ülkemize kazandırdığı dövizlerle yazılım ihracatı gelirlerine göre sıralanan ilk 15 şirket arasına da girdi.

Ağu 04, 2022 Devamını Oku→
Şekerbank Veri ve Erişim Güvenliğinde Kron Ürünlerini Tercih Ediyor

Şekerbank Veri ve Erişim Güvenliğinde Kron Ürünlerini Tercih Ediyor

Üretimi ve üreticiyi destekleme misyonuyla Türkiye’nin köklü geçmişe sahip öncü bankalarından olan Şekerbank, siber güvenlik altyapısında Kron ürünlerini tercih ediyor.

Haz 14, 2022 Devamını Oku→
2023 Yılında Kişisel Veri Kanunları Dünya Nüfusunun Yüzde 75'ini Kapsayacak

2023 Yılında Kişisel Veri Kanunları Dünya Nüfusunun Yüzde 75'ini Kapsayacak

Siber güvenlik tehditleri ve güvenlik ihlalleri hem bireysel hem de kurumlar için önemini gün geçtikçe artırıyor. Özellikle otonom araçlar ve dijital ikizler gibi siber ve fiziksel dünyaları birleştiren sistemlerin yaygınlaşması kuruluşlar için yeni bir güvenlik riski oluşturuyor. Bu alandaki araştırmalar, 2023 yılının sonunda, kişisel verilerin gizliliğine ilişkin kanunların dünya nüfusunun yüzde 75'inin kişisel bilgilerini kapsayacağını öngörüyor.

Mar 07, 2022 Devamını Oku→
Küresel Risk Raporuna Göre Siber Saldırlar Artıyor

Küresel Risk Raporuna Göre Siber Saldırlar Artıyor

Pandemi döneminin insan hayatına getirdiği hızlı dijitalleşme ile birlikte siber saldırıların artışında değişimler görülüyor. Artan dijitalleşme hızından hemen her sektör ciddi boyutta etkileniyor. Dijitalleşmenin bu kadar hızlı yaşanması olumlu etkiler yaratırken aynı zamanda olumsuz durumları da beraberinde getiriyor. Rutin bir market alışverişinden seyahat planlamalarına, üretimden hizmete kadar tüm iş süreçlerine adapte edilen teknoloji aynı zamanda siber tehdit ortamı oluşturuyor. Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl yayınlanan Küresel Risk Raporu’nda, siber tehditlerin küresel çapta en büyük risklerden biri haline geldiği belirtiliyor.

Şub 17, 2022 Devamını Oku→
Kron Gartner Raporunda Güçlü Performans Gösteren Kurumlardan Biri Oldu

Kron Gartner Raporunda Güçlü Performans Gösteren Kurumlardan Biri Oldu

Gartner Peer Insights Müşterinin Sesi raporu, her yıl farklı sektörlerden gerçek müşterilerin yorumları incelenerek hazırlanıyor. Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) alanındaki şirketlerin, gerçek müşteri yorumlarına dayanılarak oluşturulan raporda bu yıl Kron, sunduğu hizmet ve çözümleriyle “Güçlü Performans” gösteren şirketler arasındaki yerini aldı.

Oca 12, 2022 Devamını Oku→