Kron, Bilişim Sektörü Ar-Ge Yatırımlarında İlk 10 Şirket Arasında

Kron, Bilişim Sektörü Ar-Ge Yatırımlarında İlk 10 Şirket Arasında

Tem 06, 2021 / Kron

Telekomünikasyon, finans, enerji ve sağlık gibi sektörlerde yer alan birçok global firmaya yazılım ürünleri sunan Kron, Turkishtime Dergisi’nin her yıl yaptığı AR-GE 250 araştırmasında bilişim sektöründe AR-GE’ye en fazla harcama yapan ilk 10 şirket arasında yer aldı. Kron ayrıca AR-GE harcamalarına göre En Büyük 250 Şirket sıralamasında da geçen yıla göre 21 sıra atlayarak 74. sıraya yükseldi.  

Türkiye’nin lider Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) yazılımı üreticisi olarak global arenada faaliyet gösteren Kron’un Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yenel, “Her yıl AR-GE yatırımlarımızı etkin bir şekilde artırarak, yenilikçi ürün geliştirme prensibimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yatırımlarımızı mevcut ürünlerimize dünya pazarlarında rekabetçi özellikler kazandıracak şekilde yapmaya özen gösteriyoruz. AR-GE yatırımlarımıza gösterdiğimiz bu özenin önemli araştırma sonuçlarına yansımasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda deneyimle AR-GE personelimiz ve etkin AR-GE yatırımlarımızla yenilikçi ve rekabetçi yazılım ürünleri üretmeye devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

Teknoloji ihracatında sırada yeni pazarlar var

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) alanında Türkiye’nin ve dünyanın alanında lider konumdaki kurumlarına hizmet veren Kron bu alandaki yetkinliğiyle biliniyor. Etkin AR-GE yatırımlarının bir sonucu olan yazılım ürünlerini Avrupa, Asya-Pasifik ve Güney Amerika’nın dev şirketlerine ihraç eden şirket, Türkiye’nin teknoloji ihracatına büyük katkı sunuyor. Ortaya koyduğu büyüme stratejisiyle global pazardaki yerini kuvvetlendiren şirketin hedeflediği yeni pazarlar arasında İngiltere, Benelux ve DACH ülkeleri ile İskandinav bölgesi yer alıyor.

Diğer Haberler