Kron ve Vodafone Business İş Ortaklığından Dünyada Bir İlk

Kron ve Vodafone Business İş Ortaklığından Dünyada Bir İlk

Haz 24, 2021 / Kron

Telekomünikasyon, finans, enerji ve sağlık gibi sektörlerde yer alan birçok global firmaya yazılım ürünleri sunan Kron, Vodafone Business ile iş ortaklığına imza attı. İş ortaklığı kapsamında dünyada bu alanda bir mobil operatör ile geliştirilen ilk servis olma özelliği taşıyan Vodafone Güvenli Erişim Yönetimi hayata geçirildi. Gücünü Kron’un dünya çapında tanınan Single Connect platformundan alan Vodafone Güvenli Erişim Yönetimi ile Vodafone Business, Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) hizmetini müşterilerine sunmaya başladı.

İş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kron Genel Müdürü Mete Sansal, “Vodafone Business ile uzun zamandır çalışıyoruz. İş birlikteliğimizin kapsamını son zamanlarda daha da genişleterek birlikte sektörde bir ilk olabilecek çözümler geliştirmeye başladık. Karşılıklı görüşmelerimiz sonrası şirketlerin daha ekonomik olarak faydalanabileceği bir PAM çözümünü ortaya çıkardık. Yaptığımız değerlendirme sonucunda cloud (bulut ortam) müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve daha ekonomik bir çözüm olan Vodafone Güvenli Erişim Yönetimi’ni hayata geçirdik. Vodafone Güvenli Erişim Yönetimi çözümünde yine Single Connect altyapısı üzerinden ilerliyoruz” dedi.

Konuyla ilgili konuşan Vodofone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin şunları söyledi; ‘‘Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerin ihtiyaçlarını analiz ederek başta bağlantı, veri merkezi ve siber güvenlik gibi çözümlerimizle rekabet avantajı sağlamalarına destek oluyoruz. Dijitalleşmenin düne nazaran çok daha hızlandığı bugünlerde, veri güvenliği kurumların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Veri güvenliğinin sağlanmasında önemli rol oynayan erişim güvenliği de önemli konuların başında geliyor. Kron ile geliştirdiğimiz iş ortaklığında Vodafone Güvenli Erişim Yönetimi ile Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi’ni (PAM) çoklu-kiracılı (multi-tenant) yetkinliklere sahip bir hizmet olarak sunuyoruz.”

Bulut üzerinde tüm hareketler izlenebiliyor

Vodafone Business, Vodafone Güvenli Erişim Yönetimi ile çözümü kullanan müşterilerine hem güvenlik ihtiyaçları hem de bağlı oldukları regülasyonlar gereği, bulut üzerinde host ettikleri sunuculara erişimlerde kimin ne zaman, hangi amaçla ve ne tür işlemler yaptığını kayıt altına alma ve geriye dönük izlenebilme olanağı sunuyor.

Kötü niyetli eylemleri tespit ederek, önlüyor!

Kurumsal firmaların iç ve dış siber güvenlik tehditlerine karşı Kron tarafından geliştirilen Single Connect ürünü, erişim ve veri güvenliği konusunda geniş kapsamlı modüllere sahip bir yetkili hesap erişim güvenliği platformudur. Bilişim altyapı sistemlerindeki tüm yetkili erişimleri yöneterek veri güvenliği sağlayan ürün, sahip olduğu modüler yapısı ve ajansız mimarisi sayesinde çok kısa sürede devreye alınıyor. Gelişmiş oturum yönetimi sayesinde de kötü niyetli eylemleri gerçekleşmeden gerçek zamanlı olarak tespit ederek önlüyor ve kayıt altına alıyor.

 

Diğer Haberler