Kron, Bilişim 500 Ödülleri'nde 'Veri Güvenliği Yazılımı' Kategori Lideri Oldu

Kron, Bilişim 500 Ödülleri'nde 'Veri Güvenliği Yazılımı' Kategori Lideri Oldu

Eyl 09, 2021 / Kron

Bu yıl 22’ncisi düzenlenen ve Türkiye’nin bilişim alanında gelişmesinde katkı sunan teknoloji şirketlerinin dahil olduğu ‘Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi - Bilişim 500’ araştırmasının sonuçları düzenlenen törenle açıklandı. Telekomünikasyon, finans, enerji ve sağlık gibi sektörlerde yer alan birçok global firmaya siber güvenlik ürünleri sunan Kron, etkinlikte ‘Türkiye Merkezli Üretici’ ana kategorisinde ‘Veri Güvenliği Yazılımı’ alanında birincilik ödülünü kazandı. Aldıkları ödülle ilgili konuşan Kron Genel Müdürü Mete Sansal, “Bilişim sektöründe AR-GE’ye en fazla harcama yapan ilk 10 şirket arasında yer alıyoruz, deneyimli AR-GE personeli ve AR-GE yatırımlarımızla yenilikçi ve rekabetçi siber güvenlik ürünlerini hayata geçiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan dünyaca ünlü araştırma ve danışmanlık şirketi Gartner’ın Magic Quadrant for Privileged Access Management Raporu’nda ikinci kez yer alan ilk ve tek Türk şirketi olduk. Türkiye’de de Bilişim 500 gibi önemli bir araştırmada ‘Veri Güvenliği Yazılımı’ alanında geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da birincilik elde ediyoruz. Katma değerli ürünlerimizle hem dünyada hem de Türkiye’de tercih edilmenin gururunu yaşıyorken bu araştırma sonuçları ile doğru yolda olduğumuzu da görüyoruz.” dedi.

Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi’nde Lider

Gartnet Magic Quadrant for PAM raporuna göre dünyada Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM) alanında faaliyet gösteren en iyi 10 şirket arasında yer alan Kron; Avrupa, Asya-Pasifik, Güney ve Kuzey Amerika başta olmak üzere tüm dünyaya siber güvenlik ürünlerini ihraç ediyor.

Türk Bilişim Sektörünün En Büyükleri Yer Alıyor

Türkiye’nin bilişim alanında gelişmesinde katkı sunan teknoloji şirketlerinin dahil olduğu ‘Türkiye’nin İlk 500 Bilişim Şirketi - Bilişim 500’ araştırmasının sonuçları bu yıl 22’nci kez açıklandı. Türk bilişim sektörünün ciroları itibariyle en büyük 500 şirketini genel ve faaliyet gösterdikleri alt kategoriler itibariyle sıralayan, pazar hakkında öngörü ve özellikleri belirleyen çalışma, kamu ve özel sektör tarafından yakından takip ediliyor.

Diğer Haberler