Kron, Türksat İçin Telekom Altyapısı Yönetim Yazılımları Geliştirecek

Kron, Türksat İçin Telekom Altyapısı Yönetim Yazılımları Geliştirecek

Kas 18, 2022 / Kron

2007 yılından beri Telekom pazarında faaliyet gösteren Kron, Türkiye’deki birçok telekom operatörünün altyapı yönetim yazılımlarını geliştiriyor. Türksat ile yapılan son anlaşma ile birlikte Kron, Türksat’ın geniş bant şebeke altyapısının yönetimine yönelik ihtiyaçları doğrultusunda yazılım çözümleri geliştirerek Türksat’ın kullanımına sunacak.

Telekom altyapısı yönetim yazılımları alanında Türkiye’de lider olan Kron, telekom şirketlerinin CRM olarak bilinen müşteri yönetimi sistemleri ile NMS olarak isimlendirilen şebeke yönetim sistemleri arasındaki ara katman yazılımlarını sunuyor. Hali hazırda servis aktivasyonu ve abone doğrulama süreçleri için Türksat tarafından kullanılmakta olan Kron’un AAA ürünü ve Kron ara katman yazılımları üzerinde Türksat’ın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirmeler gerçekleştirilecek. Kablo internet ve Türksat’ın hızla abone sayısını arttırdığı GPON fiber altyapısı üzerindeki abone ve servis işlemlerinin otomasyonunu ile Türksat, abone sayısındaki artışı hızlandırmayı aynı zamanda altyapısında farklı teknoloji üreticilerini kısa sürede ve eş zamanlı olarak sorunsuz desteklemeyi hedefliyor.

Kron’un hem telekom hem de siber güvenlik alanındaki uzmanlığı ile ürünleşen abone doğrulama (AAA) çözümü, Türkiye’deki toplam internet abonesinin %95’inden fazlasının internet erişimi öncesi doğrulama süreçlerinde aktif olarak kullanılıyor.

Türksat ile yapılan çözüm ortaklığı hakkında düşüncelerini paylaşan Kron Genel Müdürü Mete Sansal, “Günümüzde operatörlerin son kullanıcılara sağladıkları servisler kadar bu servisleri devreye alma hızları da önemli bir rekabet alanı durumunda. Kron olarak uzun yıllardır bu alanda Telekom servis sağlayıcılarına hizmet ve teknoloji sunuyoruz. Türksat ile yapmış olduğumuz bu yeni anlaşma ile Türksat’ın fiber abone sayısını hızla artırması yolunda destek olacağımız için çok mutluyuz” dedi.

Diğer Haberler